Ragacsos, nehéz, lassan szívódik fel... A sűrű testápoló az utolsó dolog, amit fel akarsz kenni, amikor a hőségben a levegő is hozzádtapad.
Akár csak egy gyönyörű nyári nap van, akár trópusi éghajlaton élsz, és a hőség folyamatosan jelen van, a probléma ugyanaz: "Nem hagyhatom ki ma a krémet?".
Ez egy valódi probléma az atópiás dermatitisz kezelés napi szintű betartása.
Az atópiás bőr alapvető kezelése a hidratálás és még több hidratálás.
Az atópiás bőr ugyanis nem tölti be azt a védő szerepet, amit kellene: porózus, lyukacsos, így az allergének és irritáló anyagok bejuthatnak.
A nagyon száraz, irritált vagy atópiásan érzékeny bőr ápolására az orvos azt javasolják, hogy az év minden napján alkalmazzunk hidratáló készítményt.
Az atópiás dermatitisz tünetei súlyosak: viszketés, bőrirritáció és kellemetlenségek, amelyek jelentős hatással vannak a betegek életminőségére.
Ezt a genetikai eredetű tendenciát tovább súlyosbítják az olyan környezeti tényezők, mint például:
- A hideg
- A pollen
- A fűtés
- Por
A mindennapos krémezés valóban hatásos!
A legjobb megoldás, ha naponta alkalmazunk bőrpuhító krémet, orvosi javallatra dermokortikoszteroiddal kombinálva a fellángolások alatt, önmagában a fellángolásokon kívül. Ez erősíti a bőr barriert és meghosszabbítja a nyugalmi fázist.
Ha ragaszkodsz ehhez a rutinhoz, valódi változást érhetsz el a bőröddel, de az életminőségedben is. A viszkető bőr eltűnik, és az egész család sokkal jobban fog aludni.
Egyszerűen hangzik, de a valóságban nagyon bonyolult betartani ezt az alapvető lépést. Valójában az atópiás dermatitisz kezelésében az érintettek mindössze 30%-a fogadja meg az orvosok tanácsait[1]. És még rosszabb a helyzet, ha az éghajlat nem a mi javunkra dolgozik.
[1] Aubert H, Barbarot S. No adherence and topical steroids. Ann Dermatol Venereol, 2012
Az atópiás dermatitiszről kialakított egyik legnagyobb tévhit, hogy a hideggel hozható összefüggésbe. Az ekcéma azonban trópusi és mérsékelt éghajlaton egyaránt fellángolhat. Egy 2018-ban végzett mexikói tanulmány [2] kimutatta, hogy az atópiás ekcéma minden iparosodott ország gyermekei között gyakori, függetlenül az éghajlattól.
A hőmérséklet mellett a páratartalom is fontos tényező. A forró és száraz országok tehát ugyanúgy érintettek, mint mások.
[2] Sanchez J. Sanchez A. Cardona R. Critical review of ISAAC – Rev Alerg Mex 2018; 389-399
További súlyosbító tényezők:
1/ izzadás
2/ hőmérsékletváltozás
3/ környezet szennyezettsége
Akármit is mond a bőrgyógyász, nem kellemes, ha a hőségben sűrű bőrpuhítót kell felvinni. Túl gazdag, túl sokáig tart a felszívódása, ragacsossá teszi a bőrt, és ezért nehezen lehet utána felöltözni, sok okból könnyen lemondhatunk a rendszeres alkalmazásáról.
Ez is preferenciák kérdése
Az éghajlati viszonyoktól eltekintve egyes betegek egyszerűen nem szeretik a balzsamok textúráját, és egy könnyebb, frissebb állagú gél-krémet részesítenének előnyben.
Minden évszakban, világszerte
Az ekcéma megjelenésének nincs kedvenc ideje vagy helye: mindenhol és minden időjárási körülmények között előfordul. A bőrgyógyászok által ajánlott alapvető napi rutint a bőrpuhítószer alkalmazására egész évben követni kell, még akkor is, ha meleg van.
Amikor a hatékonyság találkozik az érzékiséggel
Ezért fejlesztette ki a Laboratoire BIODERMA az Atoderm Intensive gél-krémet, az intenzív viszketés elleni, ultra-frissítő, tápláló ápoló készítményt. Ez az első olyan napi nyugtató ápolószer, amely az atópiás betegek igényeihez igazodik a meleg évszakokban, valamint a párás vagy trópusi éghajlaton.
Az Atoderm Intensive gél-krém forradalmi textúrát kínál, amely egyesíti az érzékiséget és a hatékonyságot, és azonnali frissességérzetet hagy a bőrön, miközben erőteljes hidratáló hatást biztosít. Könnyű, nem zsíros és nem ragadós textúrája gyors felszívódásának köszönhetően lehetővé teszi az azonnali öltözködést. Egy igazi, a betegek mindennapi életéhez és környezetéhez illeszkedő textúra-innováció!