Milyen kezelések javasoltak AD esetén?
Még optimális kezelés mellett is lehetnek a betegeknél fellángolási időszakok, amelyek köztudottan befolyásolják a betegek és a gondozók életminőségét.
Számos, gyermekeknél engedélyezett kezelés létezik, többek között helyi kortikoszteroidok és kalcineurin-gátlók a bőrgyulladás megfékezésére, valamint szájon át szedhető antihisztaminok a viszketés csillapítására. Súlyosabb esetekben szisztémás kezelésre is szükség lehet, de minden betegnek javasolt a mindennapos bőrápolás.
Kerülni kell a környezeti irritáló faktorokat, és különös gondot kell fordítani a megfelelő fényvédelemre, valamint a rendszeres bőrápolásra. A fürdés ne tartson 5-10 percnél tovább, meleg vízzel és megfelelő mennyiségű szappanmentes tisztítószerrel történjen; kerülni kell a bőr törülközővel történő dörzsölését, és a fürdő után a lehető leggyorsabban krémezzük be bőrünket.
A bőrpuhítószer alkalmazása növeli a bőr hidratáltságát és csökkenti a kiszáradást, ami bizonyítottan jótékony hatással van a viszketésre. Segít továbbá a bőr barrier funkciójának megőrzésében és helyreállításában, csökkenti a bakteriális felülfertőződés kockázatát, megelőzi a jövőbeli fellángolásokat és az egyéb helyi kezelések szükségességét. Mint ilyen, a bőrpuhítót naponta ajánlott használni, még akkor is, ha gyermeke nem mutatja az aktív ekcéma jeleit.